تاریخ : سه شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۳ Tuesday, 23 July , 2024
0

مهاجرپذیری در مناطق حاشیه نشین اصفهان محدود می شود

  • کد خبر : 525
  • ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۹:۴۷
مهاجرپذیری در مناطق حاشیه نشین اصفهان محدود می شود

مسعود مهدویان فر گفت: با توجه به مناطق مهاجر فرستی همچون استان‌های مجاور یا برخی نقاط شرقی و غربی استان سعی شده است که مهاجرت کنترل شود. با توجه به طرح مهاجرت معکوس تلاش می‌کنیم تا مهاجران را به سرزمین آبا و اجدادی خود روانه و مشوق‌هایی از جمله پرداخت وام برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود. […]

مسعود مهدویان فر گفت: با توجه به مناطق مهاجر فرستی همچون استان‌های مجاور یا برخی نقاط شرقی و غربی استان سعی شده است که مهاجرت کنترل شود.

با توجه به طرح مهاجرت معکوس تلاش می‌کنیم تا مهاجران را به سرزمین آبا و اجدادی خود روانه و مشوق‌هایی از جمله پرداخت وام برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود.

ازسوی دیگر حاشیه نشینی نیازمند اقدامات چند جانبه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، توسعه‌ای و زیر ساختی، عمرانی، امنیتی و انتظامی است که با شکل گیری قرارگاه محرومیت زدایی ضمن هماهنگی نهاد‌های حاکمیتی، مدنی و مردمی، ساماندهی این پدیده انجام می‌گیرد.

او گفت: در استان اصفهان ۵۲ محله حاشیه نشین وسکونت گاه غیر رسمی وجود دارد که باید به این مناطق رسیدگی شود و با محرومیت زدایی، توانمند سازی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و بهبود شرایط زندگی کاری کنیم تا محلات حاشیه نشین گسترش نیابد.

مهدویان فرهمچنین از اختصاص بیش از ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه محلی حصه شمالی خبر داد وگفت: با مصوبه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مقرر شد ظرفیت کمپ‌های ماده ۱۶ جهت کارتن خواب‌ها و معتادان متجاهر بی خانمان با توسعه زیر ساخت ظرفیت افزایش پیدا کند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اصفهان می‌گوید اگر به زیرساخت‌ها توجه نشود امکان بازگشت کارتن خواب‌ها به شرایط قبل وجود دارد، لذا ساماندهی مراکز خرید، فروش ضایعات و پسماند خشک هم موضوعیت پیدا کرده است که شهرداری و دادگستری برای ساماندهی این موضوع وارد عمل شدند.

منبع:ایرنا

لینک کوتاه : https://simayerah.ir/?p=525

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.