اختصاص 400 میلیارد تومان اعتبار برای ساماندهی پایانه‌های بار کشور

به گزارش روابط‌عمومی سازمان راهداری وحمل‌ونقل جاده‌ای، مهرداد حمداللهی با اشاره به وجود 83 پایانه بار و شهرک حمل و نقل در کشور و 545 هزار راننده دارای کارت هوشمند در بخش حمل و نقل کالا ابراز امیدواری که این اعتبارات برای خدمات رسانی و رفاه حال رانندگان به موقع و بهینه هزینه شود.
وی خاطرنشان کرد : در دو ماه و نیم امسال در سطح کشور 115 میلیون تن کالا با اسناد حمل جابه جا شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 12.5 درصد افزایش داشته است .
وی در خصوص اقدامات و برنامه ریزی ها برای رفع مشکلات رانندگان حمل و نقل اظهار کرد: بخشی از مطالبات قانونی رانندگان مثل تامین سوخت، بیمه تامین اجتماعی ، تامین لوازم مصرفی ناوگان نظیر روغن و لاستیک و موارد مشابه، فرا دستگاهی و مربوط به سایر حوزه‌ها است و این موارد را از دستگاه های مربوطه و وزارتخانه های متولی به صورت مستمر پیگیری می کنیم .
وی با بیان این که میزان مورد نیاز لاستیک خودروهای حمل و نقل کالا سالانه بالغ بر 1.5 میلیون حلقه لاستیک است، از اعلام این میزان نیاز به وزارت صمت خبر داد.
وی گفت: میزان روغن مورد نیاز ناوگان حمل و نقل کالا 160 میلیون لیتر در سال و سوخت بر اساس آمار شرکت فراورده های نفتی روزانه در بخش حمل و نقل شهری و برون شهری حدود 57 میلیون لیتر است که از این مقدار حدود 70 درصد در بخش بین شهری برای کامیون‌ها، اتوبوس‌ها و مینی‌بوس‌های جاده‌ای است.
حمداللهی با اشاره به این که یکی از مشکلات مطرح شده در جلسه چگونگی دسترسی به اطلاعات عملکردی رانندگان به عنوان مبنایی برای تخصیص سوخت بر اساس مصوبه هیئت وزیران بود افزود: در این رابطه سامانه ای تحت عنوان اپلیکیشن استعلام راه اندازی شده که از سایت سازمان و شبکه های مجازی قابل دانلود است و رانندگان می توانند با درج کد ملی و شماره موبایل معتبر ثبت نموده در سامانه کارت هوشمند ، اطلاعات بارنامه های خود از سال 99 و یک سری اطلاعات در خصوص کارت سلامت را مشاهده کنند.
به گفته وی در برنامه‌های آتی، اطلاعات سوخت و پیمایش به این اپلیکیشن اضافه خواهد شد.
حمداللهی با اشاره به وجود سه پایانه بار رشت ، انزلی و آستارا در گیلان میزان اعتبار در نظر گرفته شده برای ساماندهی این پایانه ها را 30 میلیارد تومان عنوان کرد.
وی یاداور شد: در دو ماه و نیم امسال در استان گیلان نیز 2.5 میلیون تن کالا جابه جا شد که بالغ بر 15 درصد افزایش را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می دهد .

پست بعدی

فاز اول طرح نجما در شهرستان مبارکه به بهره برداری رسید

ی خرداد 28 , 1402
مدیر مخابرات منطقه اصفهان در این مراسم پیشرفت های حاصل در کشور را مرهون اندیشه ناب امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و همچنین خون پاک شهیدان گلگون کفن دانست و گفت: امروز مفتخریم که در سایه ی انقلاب شکوهمند اسلامی، همزمان با بهره برداری از فاز […]