دولت مصمم است ناخرسندی رهبر انقلاب را به رضایت خاطر تبدیل کند

به گزارش پایکاه خبری سیمای استان ، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی در جلسه هیئت دولت با اشاره به تأکیدات مکرر رهبر انقلاب در خصوص رونق تولید گفت: تولید نجات‌دهنده کشور از مشکلات است، لذا لازم است جهت‌گیری و برنامه‌ریزی اصلی همه دستگاه‌های اجرایی، تلاش برای رونق تولید و حمایت از تولیدگران باشد.

وی با اشاره به ناخرسندی رهبر معظم انقلاب از آمارهای اقتصادی دهه ۹۰ اظهار کرد: دولت خود را موظف می‌داند دغدغه‌ها و توصیه‌های امروز مقام معظم رهبری در دیدار با تولیدکنندگان و فعالان ا قتصادی را با اقدام جهادی پیگیری کرده و کاری کند که این ناخرسندی به رضایت خاطر ایشان و مردم عزیز تبدیل شود.

رئیس‌جمهور، تهیه سند نقشه راه صنعتی کشور را اقدامی ضروری دانست و گفت: دولت با پرهیز از تصدی‌گری، به دنبال مدیریت، نظارت و هدایت فعالان اقتصادی و بخش خصوصی است.

رئیسی، وجود ثبات در مقررات را برای فعالان اقتصادی حائز اهمیت دانست و گفت: بی‌ثباتی در مقررات و تصمیم‌گیری‌های موردی باعث سردرگمی مردم، تولیدکنندگان و صادرکنندگان می‌شود و باید با اقدام جهادی به این بی‌ثباتی خاتمه داده شود تا فعالیت اقتصادی و بازار برای مردم و فعالان عرصه تولید قابل پیش‌بینی باشد.

وی، بیانات مقام معظم رهبری را دغدغه مردم و فعالان اقتصادی دانست و از معاون اول خواست با تشکیل کارگروهی متشکل از اعضای دولت، ‌نخبگان اقتصادی و تولیدکنندگان موارد مطرح شده در دیدار معظم‌له با فعالان اقتصادی را پیگیری و اجرایی کند.

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت یوم‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی، گفت: آنچه در ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ اتفاق افتاد ظهور قدرت الهی بود لذا یوم‌الله نامیده می‌شود. در آن روز رژیم تا دندان مسلح و مورد حمایت قدرت‌های بزرگ جهانی کنار زده شد و ملتی با نام خدا و برای اجرای قوانین الهی به قدرت رسیدند. این روز را نباید فراموش کرد چرا که هم روز پیروزی جریان حق و هم روز اضمحلال جریان باطل بود.

رئیسی گفت: یادآوری ایام دهه فجر الزاماتی دارد که باید مورد توجه همگان باشد. گرامیداشت ایام دهه فجر ۱۳۵۷صرفا برای بیان یک رخداد تاریخی نیست بلکه باید فلسفه و علل وقوع آن با توجه به ویژگی‌های دهه فجر ۱۴۰۰ مورد تحلیل و تبیین قرار گیرد.

پست بعدی

نوش آباد به شبکه شهر‌های همکار گردشگری ایران پیوست

د بهمن 11 , 1400
احمد رضا طحانی گفت: نوش آباد به دلیل دارا بودن ویژگی‌های خاص طبیعی، تاریخی و فرهنگی به عنوان یکی از شهر‌های نمونه گردشگری در شبکه شهر‌های همکار گردشگری قرار گرفت. او می‌گوید: فراهم کردن بستر همکاری‌های گردشگری، تبادل دانش و تعامل گردشگری با سایر کشور‌ها در چارچوب طرح‌های خواهر خواندگی، […]